Nowa galeria Dzień Chłopaka w 6a została dodana do albumu fotograficznego
Koleżanki z klasy 6a przygotowły niespodziankę dla swoich kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Dziękujemy za pamięć.
Nowa galeria Dzień Chłopaka w 6a została dodana do albumu fotograficznego
Koleżanki z klasy 6a przygotowły niespodziankę dla swoich kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Dziękujemy za pamięć.
W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Baśnie i legendy z całego świata”. Baśń i legenda są tematami ulubionymi w zajęciach z młodszymi czytelnikami, dlatego proponuję dla chętnych uczniów z klas 1-5 i oddziałów przedszkolnych następujące konkursy i zabawy:
Baśń:
Legenda:
Uczniów, chętnych do wzięcia udziału w konkursach lub zabawach czytelniczych, zapraszam do biblioteki szkolnej w celu zapisania.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(Wisława Szymborska)
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Niestety obecna sytuacja związana z pandemią zmieniła również obchody tego święta. Pamiętajmy jednak, że głośne czytanie to motyw przewodni tego święta, jest więc wspaniałą okazją, by budować więzi i spędzić wspólnie czas z książką w domu. Zachęcamy, by szczególnie w tym dniu rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo poczytało najmłodszym domownikom.
Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Zapraszamy chętne klasy do wzięcia udziału w Nocy Bibliotek - ogólnopolskiej akcji, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury i jest wydarzeniem czytelniczym, które pokazuje, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka! (ze względów organizacyjnych akcja ta odbędzie się w naszej szkole w piątek, 8 października).
W tym roku na uczestników Nocy Bibliotek czeka biblioteczna gra online wokół hasła „Czytanie wzmacnia” oraz projekcja filmu Operacja Człowiek w Czerni (zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=WdbvJa_yoKs).
„Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem - Ocho, rozwiążą każdą zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? – tego dowiecie się z kryminału familijnego i adaptacji popularnej książki z serii „Biuro Detektywistyczne nr 2” autorstwa Horsta Jorna Liera”.
Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.
Bądźcie z nami!
.
Biblioteka szkolna zaprasza dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej do udziału w konkursie poetycko-plastycznym, który polega na wykonaniu ilustracji do wiersza „Płynie jesień”.
Regulamin konkursu
Organizator konkursu i fundator nagród:
Biblioteka i świetlica szkolna
Płynie jesień (Jadwiga Hockuba)
Wrześniowym polem
płynie jesień.
Rude ma włosy i rudą
suknię.
W warkoczach wpięte
pierzaste astry, a w rękach
- kłosy i słodką gruszkę.
Idzie i pachnie
Powidłami,
z twarzą rumianą jak
reneta.
Wśród mgieł porannych
i szumu liści
już na październik
w sadzie czeka.
A w listopadzie
z niebem płacze,
stojąc samotnie w jakimś oknie.
Westchnieniem żegna
zeschnięte liście,
jej rudy warkocz
we łzach moknie.
Są takie chwile w życiu ucznia, że trzeba na moment porzucić szkolne ławki i podążyć tam, gdzie czeka beztroska zabawa. Jest to ważne zwłaszcza teraz, gdy po czasach uciążliwych ograniczeń i lekcjach zdalnych w domu, możemy spotykać się i rozmawiać. Trudno jest usiedzieć w miejscu, gdy się jest czwartoklasistą, a pogoda za oknem raczej rozkojarza niż sprzyja myśleniu. Dlatego w samo południe przeskakujemy kałuże, idziemy żwawo, a nasza wesoła gromadka wzbudza zainteresowanie zdumionych przechodniów. Nie mamy zeszytów ani długopisów, nie przydadzą się dzisiaj. Przed nami niezwykła lekcja w Krainie Twórczości i Zabawy. Sala zabaw o intrygującej nazwie „Ahoj Przygodo” jest tak blisko, że dziwne byłoby, gdybyśmy jej nie odwiedzali. Na naszą klasę 4b czekały niecodzienne atrakcje i spontaniczne zabawy. Cukrowy smak gorącej waty jeszcze długo będzie osładzał wspomnienia. Dwie godziny harców minęły bardzo szybko i wszystkim żal było opuszczać Krainę Zabaw. To był dzień radości i szaleństwa. Twórcza i aktywna forma rekreacji. Chwile bardzo potrzebne, aby w pełni sił okiełznać szkolne zadania, a do „Ahoj Przygodo” na pewno kiedyś powrócimy po następną dawkę niesamowitej radości.
Nasz kiermasz książki to ciekawe tytuły książek dla każdego czytelnika i promocyjne ceny książek. Kiermasz taniej książki to oferta Księgarni Tuliszków, w której znajdziecie nowe książki w rewelacyjnie niskich cenach - tanie książki dla każdego czytelnika: książki dla dzieci, książki dla młodzieży, książki dla dorosłych. Doskonale wiemy, że tania książka może być wartościowym i cennym prezentem. Wśród naszych propozycji znajdziecie różnorodne gatunki literackie: nowości wydawnicze i książki na różne okazje, książki edukacyjne dla dzieci, komiksy dla dzieci, kolorowanki, malowanki i kolorowanki z naklejkami, albumy, bajki, baśnie, legendy, książki dla dzieci i młodzieży. Oprócz prezentowanych książek są również książki z innych wydawnictw.
Zapraszamy!
źródło: https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/kiermasz-ksiazki
20 września w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku czekało moc atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym apelu, podczas którego pani wicedyrektor Mariola Kozubaj mianowała magicznym ołówkiem każdego przedszkolaka i życzyła dzieciom miłego święta. Natomiast pani Sylwia Czyczyro uczyniła z dzieci prawdziwych czytelników naszej biblioteki szkolnej, wręczając przedszkolakom pierwsze kolorowe książeczki.
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej, gry zespołowe oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.
Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
N. Tryboba, A. Boczek
Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka potocznie zwanego kartoflem.Z tej właśnie okazji klasa 1b zaproszona została przez OREW i panią Katarzynę Borkowską na ognisko integracyjne z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.Dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale również integrowały się z osobami niepełnosprawnymi.Radość nie miała końca, gdy uczniowie klasy 1 wspólnie z dziećmi i ich opiekunami grali w gry ruchowe, wykonywali zwierzątka z ziemniaków, robili tatuaże brokatowe, malowali twarz oraz pletli kolorowe warkoczyki.Oprócz tego po intensywnej zabawie czekał na nie pyszny i pożywny poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, pysznych ziemniaczków z ogniska oraz wielu słodkości.Na koniec każdy z uczestników otrzymał symboliczny breloczek w kształcie ziemniaczka.Uczniowie zmęczeni ale szczęśliwi powrócili do szkoły. Dziękujemy Pani dyrektor OREW Alinie Michalak, wszystkim nauczycielom i opiekunom za miłe przyjęcie, zaangażowanie oraz świetna zabawę.W szczególności podziękowania kierujemy do Pani Kasi za zaproszenie i organizację tego dnia.Zostanie on napewno w naszej pamięci na długo.
Małgorzata Sadowska
Narodowe Czytanie Anno Domini 2021 dobiegło końca. W tym roku miało szczególny charakter. Do wspólnego czytania w Centrum Promocji Kultury zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele z drezdeneckich szkół. Uczniowie Jedynki w sposób niepowtarzalny zaznaczyli swoją obecność i w mistrzowski sposób odczytali fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej. Na scenie wystąpili przedstawiciele klasy 7a, 7b, 7c, 8c i 4b. Najmłodsi recytatorzy, czwartoklasiści, wystąpili już w I akcie sztuki. Grono pedagogiczne reprezentowały nauczycielki języka polskiego: p. Renata Mikłasewicz i p. Wioletta Kinal, które odczytały fragmenty ostatniego aktu „ Moralności pani Dulskiej”. Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania na długo zostanie w naszej pamięci jako wspaniałe rozpoczęcie następnego roku szkolnego wypełnionego efektywnym zdobywaniem wiedzy w szacownych murach naszej szkoły. Tymczasem już dziś wiemy, co będziemy czytać za rok. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że lekturą Narodowego Czytania w roku 2022 będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza Wszystko za sprawą dwusetnej rocznicy wydania tego przełomowego utworu, niezwykle ważnego w epoce romantyzmu. Na pewno z radością i entuzjazmem przeczytamy dzieła naszego wieszcza.
15 września to dzień, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku również włączyły się w działania związane z tym świętem. Przedszkolaki poprzez gry, zabawy i zadania rozwijały twórcze myślenie i kreatywność, a kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Kropka towarzyszyła również dzieciom podczas opowiadań, piosenek i prac plastycznych.
Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały historii, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie widział. Uczniowie szukali kropek ukrytych w sali, a następnie każdy kreatywnie tworzył dzieło z kropek. Po twórczych zadaniach i pracach plastycznych przyszedł czas na zabawy i tańce przy piosenkach o kropkach.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy w przedszkolu wypełnione były kolorowymi kropkami, a poznana historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty.
N. Tryboba, A. Boczek
Samorządy Uczniowskie klas 0-3 i 4-8 zapraszają do udziału w zbiórce przyborów szkolnych i artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci o Polakach z Macierzy, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.
Zebrane artykuły można przynosić do gabinetów 16 i 25 do końca września 2021r.
opiekunowie SU Alicja Graś i Anna Kardacka
W środę 8 września zapraszmy rodziców na spotkania z wychowawcami - wywiadówki.
KLASY 1-3 na godzinę 16.00
klasa 1a - gab. 11
klasa 1b - gab. 12
klasa 2a - gab. 16
klasa 2b - gab. 15
klasa 3a - gab. 2
klasa 3b - gab. 2
KLASY 4-8 na godzinę 17.00
klasa 4a - gab. 36
klasa 4b - gab. 12
klasa 5a - gab. 32
klasa 5b - gab. 15
klasa 6a - gab. 31
klasa 7a - gab. 22
klasa 7b - gab. 35
klasa 7c - gab. 25
klasa 8a - gab. 21
klasa 8b - gab. 11
klasa 8c - gab. 26
KLASY I-III
Propozycja lektur do wspólnego i indywidualnego czytania:
KLASY IV-VI
Lektury obowiązkowe:
Lektury uzupełniające (obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym), na przykład:
KLASY VII-VIII
Lektury obowiązkowe:
Lektury uzupełniające (obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym), na przykład:
REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
NA CZAS EPIDEMII COVID-19
aktualizacja: 1 września 2021 r.
Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEiN. Szczegółowe instrukcje korzystania ze zbiorów oraz procedury bezpieczeństwa są dostępne na stronie internetowej Biblioteki Narodowej.
§ 1
CEL PROCEDUR
Celem procedur jest:
§ 2
ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE
§ 3
ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK
§ 4
ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK
§ 5
ZASADY POSTĘPOWANIA PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI
§ 6
DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNO-KULTURALNA BIBLIOTEKI W TRAKCIE EPIDEMII
BIBLIOTEKA SZKOLNA
GODZINY OTWARCIA
PONIEDZIAŁEK- 9:00 – 13:40
WTOREK – 7:50 - 11:50;
ŚRODA – 7:50 - 8:50;
9:50 – 12:30
CZWARTEK – 7:50 - 10:40;
12:35 – 14:35
PIĄTEK – 7:50 - 10:40
WAMT WORLD CHAMPIONSHIP 2021MISTRZOSTWA ŚWIATA FEDERACJI WAMT
Wywalczyłyśmy :
🥇WORLD CHAMPIONKarina Godlewska, Daria Rosiak duo 2*baton senior
🥇WORLD CHAMPIONKarina Godlewska, Daria Rosiak duo pom pom klasyczny seniorki
🥈I VICE WORLD CHAMPIONBarbara Małysz solo pom pom klasyczny
🥈I VICE WORLD CHAMPIONDaria Rosiak solo 2*baton juniorki
🥈I VICE WORLD CHAMPIONKarina Godlewska, Daria Rosiak duo baton klasyczny seniorki
🥉II VICE WORLD CHAMPIONKarina Godlewska solo flaga seniorki
ALL AROUND Cadet Majorette Barbara Małysz 4 miejsce
Anna Tatur solo baton klasyczny juniorki 4 miejsce
Anna Tatur, Wiktoria Wąsowska duo baton klasyczny juniorki 4 miejsce
Karina Godlewska solo baton klasyczny seniorki 5 miejsce
Anna Tatur, Wiktoria Gąsowska duo baton juniorki 5 miejsce
Karina Godlewska, Daria Rosiak duo flaga seniorki 5 miejsce
Karina Godlewska solo 2*baton seniorki 6 miejsce
Karina Godlewska, Daria Rosiak duo baton seniorki 9 miejsce
Karina Godlewska solo baton seniorki 27 miejsce
Anna Tatur solo baton juniorki 30 miejsce
Gratulacje wszystkim uczestnikom.
Powered by aSc EduPage