• PLAN RAMOWY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci. Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi. Zabawy swobodne, spontaniczne w kącikach zainteresowań. Kontakty/rozmowy indywidualne z rodzicami.

8.00-8.30

Ćwiczenia poranne, zabawy muzyczno-ruchowe.

8.30-9.00

Przygotowanie do śniadania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych, wdrażanie zasad higieny, kulturalnego zachowania i estetyki. Śniadanie- zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

9.00-9.30

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą wg planów miesięcznych, zgodnie z realizacją Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Kształtowanie właściwej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw, stwarzanie sytuacji sprzyjających podejmowaniu inicjatywy przez dzieci. Zabawy integrujące grupę. Działania plastyczno-konstrukcyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową oraz grafomotorykę. Zajęcia umuzykalniające, sprawnościowe i dodatkowe.

9.30-10.00

Zabawy dowolne według potrzeb dzieci.

10.00-10.15

Czynności samoobsługowe.

10.15-11.30

Organizacja zajęć na świeżym powietrzu- gry, zabawy ruchowe, zajęcia przyrodnicze, wycieczki i spacery, zabawy tropiące, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, szkolnym placu zabaw.

11.30-12.10

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne. Obiad- kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków. Prace porządkowe po zakończeniu posiłku.

12.20-13.00

Ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie ulubionych bajek, opowiadań, wierszy, muzyki relaksacyjnej.

13.00-14.15

Zabawy dydaktyczne. Praca w zespołach. Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Dowolna działalność dzieci, zabawy spontaniczne w kącikach zainteresowań. Zajęcia o charakterze edukacyjno- wyrównawczym.

14.15-15.30

Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań, według własnych upodobań. Gry i zabawy stolikowe, praca indywidualna, zespołowa z dziećmi.

*Wszystkie działania, czynności w sali przedszkolnej podejmowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego.

*Poszczególne godziny ramowego rozkładu dnia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb i sytuacji.