• Działania zespołu ds. bezpieczeństwa

• W związku z realizacją uchwały Rady Ministrów z dnia 7 listopada 2006 r. w sprawie działań administracji rządowej przeciwko przemocy w szkołach i placówkach oraz uchwały Rady Ministrów z dnia 6 marca 2007 r. w sprawie przyjęcia Rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach „Zero tolerancji dla przemocy w szkole” – w naszej szkole został powołany koordynator ds. bezpieczeństwa.

Koordynatorem ds. bezpieczeństwa w naszej szkole jest Pani Wiktoria Stebel

1-Koordynowanie działań w zakresie bezpieczeństwa w ramach realizowanych w szkole programów: wychowawczego i profilaktyki.

2-Zapoznanie uczniów z regulaminami pomieszczeń szkoły

3-Wypracowanie harmonogramu dyżurów nauczycieli podczas przerw międzylekcyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkole.

4-Zapoznanie uczniów z regulaminami wycieczek.

5- Dokonywanie diagnozy środowiska szkolnego w obszarze bezpieczeństwa raz razy w roku na podstawie ankiet skierowanych do uczniów i rodziców oraz wywiadu.

6- Przeprowadzenie konkursów:

• PLASTYCZNY „Jestem bezpieczny w szkole”
          • BEZPIECZNY NET-BEZPIECZNI MY

7-Zorganizowanie w szkole „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

8-Przekazywanie treści profilaktycznych na zebraniach z rodzicami.

9- Spotkania z funkcjonariuszami policji.

10- Spotkania z ratownikiem medycznym.

11- Spotkania z pracownikiem stacji sanitarno-epidemiologicznej w Drezdenku.

12- Zorganizowanie próbnej ewakuacji.

13-Organizacja kampanii informacyjnej na temat bezpieczeństwa: strona internetowa szkoły.

14-Bieżąca współpraca z rodzicami uczniów, jak również z samymi uczniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkole.

15- Bieżące dokumentowanie zaistniałych negatywnych sytuacji i przekazywanie informacji odpowiednim organom.

16- Analizowanie potrzeb szkoły w zakresie poprawy bezpieczeństwa na podstawie uzyskanej diagnozy.

17-Kontrolowanie przestrzegania procedur i regulaminów szkolnych w obszarze bezpieczeństwa w czasie zajęć lekcyjnych i przerw.

18-Podejmowanie działań mających na celu podnoszenie własnych kwalifikacji w obszarze bezpieczeństwa w szkole.

19-Współpraca w obszarze bezpieczeństwa z kuratorium oświaty, policją, strażą miejską, prokuraturą, sądem dla nieletnich oraz innymi instytucjami, mogącymi pomóc szkole w rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa.

20-Stały monitoring poprawy stanu bezpieczeństwa w szkole.

21-Zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa korzystania: ze stołówki szkolnej i spożywania posiłku, biblioteki szkolnej, pracowni komputerowej, sali gimnastycznej, placu zabaw i boiska szkolnego.