GAIK Drezdeko śpiewa piosenki ludowe
21.06.2018 00:32GAIK Drezdenko śpiewa piosenki ludowe - 20 czerwca w Parku Kultur Świata zespół wokalno - instrumentalny PŁOMYKI występował na III GAIKU - koncercie, na którym można było usłyszeć piosenki ludowe oraz zobaczyć tańce polskie: polonez, krakowiak, trojak.
Płomykowe kolędowanie...
18.12.2017 22:28Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika
Płomykowe kolędowanie...
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika to festiwal łączący dużych i małych muzyków wykonujących kolędy i pastorałki.
Zainteresowanie Festiwalem z roku na rok zwiększa się, do tegorocznej edycji zgłosiło się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Dzięki temu jest to największa tego typu impreza w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych.
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.Zespół wokalno – instrumentalny Płomyki 16 grudnia uczestniczył w eliminacjach rejonowych w Dębnie. Wykonał kolędy „ Cicha noc” - również w języku migowym, „ Gdy się Chrystus rodzi” oraz „ Nie było miejsca dla Ciebie”. W kategorii dzieci zespoły wokalno – instrumentalne zajął I miejsce.
Opiekun zespołu Elżbieta Turostowska
ZESPÓŁ WOKALNO - INSTRUMENTALNY PŁOMYKI
05.09.2017 16:38Próby zespołu wokalno - instrumentalnego PŁOMYKI odbywać się będą w:- poniedziałki godz. 13.50 - 14.35 w gab. 36;
- środy godz. 14.45 - 15.30 w gab. 36.
Serdecznie zapraszam na przygodę z muzyką dzieci z klas 1 - 7. Opiekun zespołu p. Elżbieta TurostowskaPOWIATOWY KONKURS PIOSENKI W STRZELCACH KRAJ.
10.05.2017 22:50VI Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej
„WESOŁE NUTKI”
Konkurs odbył się 24.04.2017r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury.
Celem Konkursu było:
a) wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego,
b) propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,
c) twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci oraz ich opiekunów,
d) promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości,
e) promocja młodych wykonawców,
f) popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych,
g) wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcenie jej do pracy twórczej w zakresie muzyki,
h) rozwijanie talentów estradowych,
i) kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, dwóch grup wiekowych: kl. I-III oraz IV-VI.
Naszą szkołę reprezentowali: Małgosia Kostuś z kl.2, Bartosz Klimowski z kl. 3, Julia Łesak -5a, Alicja Jakowczuk – 5b, Eliza Schroeder – 6c, Daria Tymek – 6c, Aleksandra Dolata -6a. Wystąpiły również Ewa Starosta i Michelle Bednarowska z klasy 2.
Każdy uczestnik przygotowywał dwie piosenki z podkładem CD.
Dobór repertuaru był dowolny lecz dostosowany do możliwości i wieku wykonawcy. Oceny występów konkursowych dokonało niezależne jury w składzie: pp.: Jan Kupczyński, Marek Popis oraz Tomasz Cichocki. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, walory wokalne, muzykalność, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Michelle Bednarowska w kat. klasy I –III otrzymała tytuł LAUREATA. WYRÓŻNIENIE w kat. klas IV – VI otrzymała Daria Tymek. Gratulujemy wszystkim wokalistom ciekawych prezentacji. Elżbieta Turostowska
Z muzyką pod strzechy
31.03.2017 13:02"Z muzyką klasyczną pod strzechy" pod takim tytułem w miesiącu marcu odbył się w naszej szkole cykl koncertów muzyki klasycznej. Spotkania zainicjowane i prowadzone przez p. Wiesława Pietruszaka działającego w Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej Sauerianum w Drezdenku. Przygotowanie artystyczne: dr Piotr Szychowski - piansta oraz Amelia Maszońska - skrzypaczka. Uczniowie mogli usłyszeć wykonane na nowym, stojącym w aulii szkolnej pianinie utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego czy Michała Kleofasa Ogińskiego. Kontakt z muzyką "żywą" rozwija w dziecku wrażliwość, asertywność i potrzebę aktywnego odbioru muzyki. Kształtuje też młodego konesera sztuki. Mam nadzieję, że koncerty na stałe wpiszą się w kalendarz uroczystości szkolnych.
http://sp1drezdenko.edupage.org/photos/?photo=teachers/-16&gallery=0
E.Turostowska