• Wyniki wyborów uzupełniających do Młodzieżowej Rady Miejskiej

          •  

            Młodzieżowa Rada Miejska odpowiada na zapotrzebowanie młodych mieszkańców naszego miasta. Jest organem o kompetencjach konsultacyjno-doradczych. W jej skład wchodzą reprezentanci ze szkół w Drezdenku, Goszczanowie, Niegosławiu i Trzebiczu  a także przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego oraz Klubu Sportowego Lubuszanin.  

            W dniu 20 września przeprowadziliśmy wybory uzupełniające do MRM. Najwięcej głosów zebrali Hubert Fliszkiewicz z 8c (59 głosów) oraz Małgorzata Kostuś z 8a (35 głosów) i to oni będą reprezentować społeczność naszej szkoły.

            Serdecznie gratulujemy!

            Opiekun SU, Anna Kardacka

          • Wycieczka do Biskupina

          •  

            Wczesnym rankiem 16 września  2022 roku  spod Szkoły Podstawowej nr1 w Drezdenku w kierunku Biskupina wyruszył autobus z uczniami  z klas IVb,VIa,b i VIIIa.Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Stańko,Elżbieta Turostowska i Renata Mikłasewicz.Tego dnia osada tętniła życiem ,ponieważ odbywał się w niej festyn archeologiczny ,którego tematem przewodnim była Matka Natura.

            W trakcie Festynu uczniowie  dowiedzieli  się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzystując różne dostępne surowce. Zobaczyli narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża czy sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób.Brali udział w pokazie walk wojów wczesnośredniowiecznychi, a także licznych warsztatach między innymi: lepienia z gliny,wyrobu biżuterii ,malowania kamieni.Co odważniejsi podjęli próbę strzelania z łuków  i trzeba przyznać ,że nasi uczniowie mają celne oko, ponieważ trafiali w sam środek ,co nie było łatwym zadaniem.Wysłuchali również wykładu na temat dawnych religii słowiańskich. Dla niektórych największą atrakcją było przepłynięcie statkiem po jeziorze.Niewątpliwie atrakcji było co niemiara  , najlepiej wrażenia z tego miejscaj odda fotorelacja  dołączona do tekstu.Podziękowania dla  pani Małgorzaty Andrzejkowicz,która była koordynatorem wycieczki.

          • WYNIKI WYBORÓW DO SU

          • W dniu 19 września odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
            Uprawnionych do głosowania było 209 uczniów z klas 4-8. Oddano 189 głosów z czego 5 głosów było nieważnych.
            Wyniki przedstawiają się następująco:
            1. m-ce Hubert Fliszkiewicz (83)
            2. m-ce Maja Łabinowicz (61)
            3. m-ce Martyna Wojciechowska (24)
            4. m-ce Oskar Krzywda (16)

            Serdecznie gratuluję wszystkim kandydatom i zapraszam do wspólnej pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej.

            Opiekun SU, Anna Kardacka

          • PIERWSZE ZEBRANIE Z RODZICAMI ZA NAMI!

          • Dziś było pierwsze w tym roku szkolnym 2022/2023 zebranie z Rodzicami. W naszej pięknej auli miało miejsce spotkanie ogólne z rodzicami uczniów klas 7-8. Następnie odbyły się klasowe zebrania organizacyjno-informacyjne. W imieniu Dyrekcji szkoły i Wychowawców dziękujemy za Państwa przybycie. Przed nami kolejny rok współpracy i wzajemnego wspierania się w działaniach wychowawczych i edukacyjnych. Niech to będzie czas wytężonej pracy, ale również pełen sukcesów, inspiracji, wspaniałych działań!

          • Laboratorium Przyszłości

          • Każda klasa w naszej szkole ma swoją niezwykłą historię. Gabinet nr 35 był niegdyś pracownią geograficzną, polonistyczną, a dzisiaj zamienił się w nowoczesne laboratorium przyszłości. W czasie wakacji pracownia przeszła gruntowny remont, została zaaranżowana na nowo i wyposażona w nowoczesne, profesjonalne sprzęty i pomoce naukowe. Wszystko za sprawą rządowego programu edukacyjnego finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

            Laboratoria Przyszłości  to inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych, technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

            Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

             

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI 19.09.2022r. (poniedziałek)

          • Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami według harmonogramu:

            KLASY 1-3  GODZ. 16.00

            3a - gab. 1 - A.Graś

            3b - gab. 2 - J.Jabłońska

            2a - gab. 11 - E. Lala- Kadler

            2b - gab. 12 - M. Sadowska

            1a - gab. 16 - A. Zachciał

            1b - gab. 15 - M. Weissberg-Wojas

            KLASY 4-6   GODZ. 17.00

             

            6a - gab. 22 - B. Stańko

            6b - gab. 32 - M. Andrzejkowicz

            5a - gab. 25 - K. Jaśków

            5b - gab. 35 - W. Kinal

            4a - gab. 21 - M. Sapór

            4b - gab. 36 - E. Turostowska

            Klasy 7-8

            o godz. 17.45- spotkanie z p. dyrektor w świetlicy szkolnej, 

            następnie spotkania w klasach

            7a - gab. 31 - Ł. Pluskota

            8a - gab. 22 - Re. Mikłasewicz

            8b - gab. 35 - E. Łakomiec

            8c - gab. 26 - A. Kardacka

             

          • PCK podarował naszym uczniom kolorowe plecaki

          • Podaruję Ci plecak taki, byś mógł nieść swe marzenia

            I zeszyty, byś najpiękniejsze spisywał wspomnienia.

            Kredki, którymi będziesz malował świat na wesołe kolory

            I ołówek, byś kreślił wielkie plany i dobre wybory...

          • Udany występ młodej mieszkanki Drezdenka na uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze

          •  

             

            Sukces na starcie nowego roku szkolnego zapowiada, że następne miesiące nauki będą niezwykle ciekawe, intrygujące, pełne wyzwań i szczęśliwych wydarzeń. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców konkursu organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych. Zofia Dworczak, uczennica klasy 5b, została laureatką wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „EKO – wiersz”. Zajęła III miejsce, recytując wiersz pt.„Apel do ludzi”. „Lubuskie EKOlogiczne” to konkurs zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, który zachęca – za pośrednictwem konkursów – do poszerzenia wiedzy o ekologii. Konkurs objęty był patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Podzielony był na cztery kategorie: rysunek, wiersz, piosenka, fotografia. W Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się gala finałowa, podczas której podsumowano wszystkie konkursy wchodzące w skład projektu „Lubuskie EKOlogiczne”. Nagrody zwycięzcom wręczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

            W wydarzeniu wzięli również udział: lubuska wicekurator oświaty Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego Jacek Urbański, prof. dr hab. Leszek Jerzak - Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych, Kierownik Katedry, Józef Kruczkowski - Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.  

             

            Serdecznie gratulujemy sukcesów i wytrwałości! Życzymy dalszego rozwoju pasji i talentów!   

          • Nowy plan lekcji

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Informujemy, że od poniedziałku (12 września 2022 roku) w naszej szkole będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Zostanie umieszczony na stronie internetowej SP1  w zakładce "Uczniowie i rodzice".

          • Sukces w wojewódzkim konkursie recytatorskim

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zofia Dworczak, uczennica klasy 5b, została finalistką wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „EKO-wiersz”.

            „Lubuskie EKOlogiczne” to projekt organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Konkurs objęty został patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Projekt podzielono na wiele paneli. Jednym z nich jest właśnie konkurs recytatorski „EKO–wiersz”. Celem konkursu była promocja twórczości młodych artystów, edukacja, docenianie walorów przyrodniczych. Do udziału w recytatorskich zmaganiach zaproszono  dzieci i młodzież szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego. Prezentowany wiersz miał być przedstawiony w dowolnej formie, jako jednoosobowa prezentacja na żywo. Na podstawie nadesłanych wierszy Jury konkursu miało za zadanie wyłonić maksymalnie 5 wykonawców z całego województwa, którzy wystąpią podczas gali finałowej „Lubuskie EKOlogiczne”. Gala  odbędzie się 08.09.2022 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Zofia Dworczak będzie miała możliwość zaprezentowania swojego talentu recytatorskiego przed władzami województwa lubuskiego i zaproszonymi gośćmi. Jury wybierze 3 laureatów oraz wręczy im nagrody. Serdecznie gratulujemy takiego zaszczytu i wyróżnienia! Trzymamy mocno kciuki za sukces naszej reprezentantki! 

        • Narodowe Czytanie 2022
          • Narodowe Czytanie 2022

          • Już po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 11. edycji Para Prezydencka zaprosiła Polaków do lektury "Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. W sobotnie popołudnie reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w czytaniu utworów wybitnego, polskiego poety.  Mistrzowska, godna podziwu interpretacja arcydzieł literatury, pozwoliła zebranym przenieść się do niezwykłych czasów romantyzmu i zachwycić się wyjątkowymi metaforami naszego wieszcza narodowego. Jak zwykle na wysokości zadania - przygotowując elementy stylizacji XIX-wiecznej i wcielając się w rolę bohaterów utworów Mickiewicza - stanęli uczniowie naszej Jedynki. Na scenie wystąpiły dziewczęta z klasy 5b (naucz. W. Kinal), 8 a i 8c (naucz. R. Mikłasewicz), za co należą im się ogromne brawa. Mimo upływu lat "Ballady i romanse" nadal wzruszają i zachwycają. Bardzo ważna jest troska o rozwój zainteresowań i pasji młodych ludzi. Pamiętajmy o słowach Adama Mickiewicza: “Jedna tylko iskra jest w człowieku, raz tylko w młodocianym zapala się wieku.”

             

            Wioletta Kinal 

             

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych