• Magiczna Noc Bibliotek z Muminkami!
          • Magiczna Noc Bibliotek z Muminkami!

          • Dla naszych oddziałów przedszkolnych mamy wyjątkową niespodziankę 🎉z okazji nadchodzącej Nocy Bibliotek! Dla Was przygotowaliśmy seans specjalnej animacji lalkowej 🎬pod tytułem „Pamiętniki Tatusia Muminka”. To niezwykła okazja, aby poznać Muminki w zupełnie nowym świetle i spędzić magiczne chwile w ich towarzystwie.

            Seans odbędzie się 6 października o godzinie 9:00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niecodziennej filmowej przygodzie. Czekamy na Was! 

            Niech magia Muminków rozświetli Waszą Noc Bibliotek! 📚🎥🌙

             

             

          • Nowi, mali członkowie SKO

          • 21 września 2023 r. uczniowie klasy 1a i 1b zostali zaproszeni do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności (SKO) działającej pod patronatem Lubusko-Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego w Drezdenku. Książeczki oszczędnościowe wraz z drobnymi upominkami (worki na strój sportowy, śniadaniówka, kredki, długopisy, linijki, plany lekcji) wręczyli: Dyrektor Szkoły p. Mariola Kozubaj, Wicedyrektor Szkoły i opiekun szkolnego SKO p. Beata Stańko oraz p. Łukasz Pluskota, Przewodniczący Rady Nadzorczej Lubusko-Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego w Drezdenku.

          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • W tym roku szkolnym kandydatami do nowych władz Samorządu Uczniowskiego są:

            - Maria Grupińska z klasy 8a

            - Maja Kaperska z klasy 6a

            - Wojciech Karbowiak z klasy 6b

            Wybory odbędą się w najbliższy piątek 22 września od godziny 8.00.

            Zapraszam do zapoznania się z programem kandydatów.

        • Zapraszamy do udziału w „IV MIĘDZYNARODOWEJ PRZERWIE NA CZYTANIE”!
          • Zapraszamy do udziału w „IV MIĘDZYNARODOWEJ PRZERWIE NA CZYTANIE”!

          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do inicjatywy „IV Międzynarodowa Przerwa na Czytanie”. Już w październiku będziemy mieli okazję dołączyć do tysięcy uczestników z całej Polski i świata, aby wspólnie świętować radość płynącą z czytania.

            Dlaczego warto wziąć udział?

            Jest to część ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

            W ubiegłym roku uczestniczyło w niej 2667 instytucji, a łączna liczba czytających osiągnęła imponujący wynik 578 tysięcy 433 osób!

            Akcja zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Zwyrtała 2023”.

            Jak będzie wyglądać akcja w naszej szkole?

            W ciągu jednego dnia w październiku na każdej przerwie międzylekcyjnej zorganizujemy specjalne strefy czytelnicze. Będzie to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście będą mogli czytać lub słuchać czytanych opowieści.

            Zachęcamy wszystkie klasy i nauczycieli do przygotowania własnych inicjatyw związanych z akcją.

            Jak możesz pomóc?

            Dołącz do organizatorów akcji, zgłoś swoje propozycje i pomysły.

            Poinformuj znajomych z innych szkół o inicjatywie, zachęcając ich do uczestnictwa.

            W październiku przynieś swoją ulubioną książkę do szkoły i dołącz do czytelniczej przerwy.

            Zachęcamy do śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych szkoły – wkrótce podzielimy się dokładnymi informacjami dotyczącymi daty akcji i planu działań.

            Spróbujmy razem uczynić ten październik wyjątkowym i pobić rekord w liczbie czytających! Czekamy na Wasze zaangażowanie.

             

             

          • Dzień Kropki w 1b

          • Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności. Podczas zajęć w 1b powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. 

            Wychowawca klasy

        • Zapraszamy na specjalne spotkanie online z Pawłem Beręsewiczem w ramach „Czytamy z Sercem”
          • Zapraszamy na specjalne spotkanie online z Pawłem Beręsewiczem w ramach „Czytamy z Sercem”

          • Nasza szkoła z radością informuje o udziale w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, która odbędzie się między 29 września a 5 października 2023 roku. Z tej okazji zapraszamy uczniów klas 7-8 na niezapomniane wydarzenie - spotkanie online z utalentowanym autorem Pawłem Beręsewiczem. 2 października w wirtualnej sali naszej szkoły porozmawiamy o książce „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”.

            Dlaczego warto być z nami tego dnia?

            „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” to ciepła i pełna humoru opowieść o dorastaniu, miłości i wartościach.

            Książka wpisuje się w ideę „Czytamy z Sercem” – czytania dla zdrowia ducha i ciała, podkreślając ważność prawdziwych uczuć w życiu.

            Wydarzenie to będzie okazją do dyskusji o literaturze, wartościach oraz o tym, co naprawdę się liczy w relacjach międzyludzkich.

            Dlaczego zdecydowaliśmy się dołączyć do „Czytamy z Sercem”?

            29 września to Światowy Dzień Serca oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - idealny moment, aby podkreślić znaczenie czytania.

            Październik, jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przypomina o ważności bibliotek w edukacyjnej drodze uczniów.

            Podziękowania i partnerzy akcji:

            • organizatorzy: Między Regałami, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach i II LO w Tarnowskich Górach;
            • partnerzy: Fundacja Serce Dziecka, Wydawnictwo Dwukropek, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek;
            • pisarze wspierający inicjatywę: Wojciech Widłak, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Adriana Szklarz oraz prof. Michał Zembala.
            • wydawnictwa dzielące się swoimi książkami: m.in. Wydawnictwo Skrzat, Wydawnictwo Bajka, Wydawnictwo Young i Książkosfera HarperKids.

            Jeśli jesteś zaznajomiony z treścią książki, zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami. Czy podzielasz nasz entuzjazm wobec niej? Dołącz do nas online 2 października i pamiętaj: czytanie buduje więzi i wzbogaca ducha.

            Czekamy na Was z sercem otwartym na literaturę!

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych

          • 15 września obchodziliśmy w naszych grupach Międzynarodowy Dzień Kropki.

            Tego dnia celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia wyjątkowych rzeczy. To dzień wartości, odwagi i zabawy.

            Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty,  zdolności, każdy z nas jest WAŻNY!

            Dzieci zaczęły dostrzegać kropki, tam gdzie wcześniej ich nie zauważały. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przedszkolne zajęcia były przepełnione kropkami, zabawą, śmiechem.  

            BYŁO KOLOROWO- KROPKOWO!:).

             

            GR. 0"a", GR. 0"b"

             

          • Warsztaty epistolograficzne

          • Dzisiaj klasa 4a miała przyjemność wziąć udział w nietypowej lekcji dotyczącej epistolografii.

            Najpierw Pani Anna Kandel-Buśko z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku wyjaśniła znaczenie nowego słowa. Uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest rola korespondencji w zacieśnianiu więzi międzyludzkich.

            Na podstawie filmu omówiono sposoby porozumiewania się dawniej i dziś, co doskonale nawiązywało do naszych ostatnich zajęć języka polskiego. 

            Dzieci zostały zapoznane z dawnymi technikami pisania listu. Mogły obejrzeć zestaw do kaligrafii i znaczki z kolekcji przyniesionej przez Panią Anię, co wzbudziło niemałe zainteresowanie. 

            Następnie zostały powtórzone elementy listu prywatnego. 

            Zwieńczeniem zajęć było zredagowanie listu do Wisławy Szymborskiej, w którym należało opowiedzieć o kocie. Niektórym naturalny wydał się pomysł, by opisać Szekspira-niezwykłego "pracownika", z którego pomocą Biblioteka Publiczna w Drezdenku skutecznie promuje czytelnictwo.

            W dobrze zaadresowanych kopertach listy zostaną wkrótce wysłane. Przy okazji dowiemy się, jak funkcjonuje Poczta Polska. 😃✉️📬🗳📦

             

            Dziękujemy Pani Annie Kandel-Buśko za przeprowadzenie warsztatów w ramach projektu "Najlepiej w życiu ma Twój kot-Szymborska i literackie mruczki świata" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszy Promocji Kultury.

             

            Wych. kl.4a

            Dagmara Kowalczyk-Filipek

        • Zbiórka Zabawek dla Świetlicy Szkolnej - Pomóż nam uczynić naszą świetlicę pełną radości i śmiechu!
          • Zbiórka Zabawek dla Świetlicy Szkolnej - Pomóż nam uczynić naszą świetlicę pełną radości i śmiechu!

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy Szkoły!

            Klasa 6a w ramach akcji społecznej z ogromnym zaangażowaniem zorganizowała zbiórkę zabawek dla naszej świetlicy szkolnej. Wspólnie mamy szansę uczynić naszą świetlicę miejscem jeszcze bardziej kolorowym, pełnym zabawy, śmiechu i twórczej energii!

            Jeśli w zakamarkach Waszych domów czekają gry, klocki, lalki, puzzle, akcesoria plastyczne czy gry edukacyjne, które już nie budzą takiego zainteresowania jak kiedyś - przekażcie je nam! Dzięki temu młodsze dzieci z naszej szkoły będą mogły cieszyć się nimi, spędzając kreatywnie czas w świetlicy.

            Co warto wiedzieć:

            • Prosimy o przynoszenie zabawek, które są w dobrym stanie i kompletne - aby mogły służyć długo i sprawiać radość kolejnym pokoleniom uczniów.
            • Zbiórka trwa do 30 września.
            • Zabawki można przynosić do gabinetu nr 25.

            Zachęcamy serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Niech każdy przyniesiony przedmiot będzie dowodem na to, jak wspaniałą i pomocną społeczność tworzymy w naszej szkole! Razem możemy uczynić naszą świetlicę jeszcze bardziej magicznym miejscem dla wszystkich uczniów.

            Dziękujemy za Wasze wielkie serca i gotowość do pomocy! Klasa 6a czeka z niecierpliwością na Wasze dary i obiecuje, że każda przekazana zabawka znajdzie swoje miejsce w sercach młodszych kolegów i koleżanek.

            Pomóżmy razem napełnić naszą świetlicę radością i śmiechem! 🧸🎲🎨🧩❤️

            Pozdrawiamy serdecznie,

            klasa 6a i wychowawca

        • Noc Bibliotek 2023 w naszej szkole – „Absurd nie czytać”
          • Noc Bibliotek 2023 w naszej szkole – „Absurd nie czytać”

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz miłośników literatury na wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole! Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbędzie się 6 października. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które sprawią, że ta noc będzie niezapomniana!

            Noc Bibliotek to nie tylko święto bibliotek, ale również okazja, by odkryć magię czytania wśród półek pełnych książek. Dzięki inicjatywie Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz wsparciu wielu organizatorów, takich jak Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” czy Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, możemy się cieszyć tym wydarzeniem każdego roku.

            Tegoroczne hasło – „Absurd nie czytać” – podkreślimy pokazem filmu „Moja mama Gorylica”, animowanej adaptacji znanej w Polsce książki Fridy Nilsson. To opowieść pełna miłości, empatii i troski, która w niezwykły sposób ukazuje wartości, jakie niesie ze sobą czytanie.

            Nie zabraknie również akcji „Podziel się książkami”. Zachęcamy do przynoszenia swoich ulubionych lektur, które inni uczestnicy będą mogli odkryć tej nocy.

            Czekamy na Was 6 października w naszej szkolnej bibliotece! Przekonajcie się na własne oczy, że prawdziwym absurdem jest nie czytać!

        • Klub Pożeraczy Książek w Naszej Szkole!
          • Klub Pożeraczy Książek w Naszej Szkole!

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnej akcji czytelniczej w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych. Bazując na zasadach kart lojalnościowych i wzorując się na sukcesie „Biletu powrotnego do biblioteki” z 2021 r. oraz mechanice gier komputerowych, chcemy zainspirować uczniów do sięgania po kolejne książki.

            Cel?

            Przeczytaj pięć książek i wykonaj dwa wyzwania czytelnicze, zdobywając kolejne poziomy wtajemniczenia!

            Kto może dołączyć do Klubu Pożeraczy Książek?

            Klub otwarty jest dla każdego ucznia naszej szkoły – począwszy od tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją czytelniczą podróż, aż po wprawionych czytelników, dla których książki to codzienna pasja.

            Jak to działa?

            Każdy uczestnik Klubu otrzyma specjalną kartę uczestnictwa, którą można odebrać w bibliotece szkolnej.

            Po przeczytaniu książki i ewentualnym zrealizowaniu wyzwania, uczestnik zdobywa kolejny poziom.

            Po ukończeniu całego wyzwania (5 książek i 2 wyzwania czytelnicze) uczestnik zostaje uhonorowany tytułem „Pożeracza Książek”,  otrzymuje dyplom oraz atrakcyjną nagrodę.

            Zapraszamy!

            Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź do biblioteki szkolnej! Zostań Pożeraczem Książek i odkryj nowe światy z nami!

            Zachęcamy uczniów do aktywnego uczestnictwa i odkrywania magii czytania!

             

             

             

             

          • KREDKOBRANIE

          •  

            Samorządy Uczniowskie klas 0-3 oraz 4-8 gorąco zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, której celem  jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na terenach dawnej Rzeczpospolitej.                        

            W tym roku zbieramy dary pod hasłem „Zamieńmy marzenia na pejzaże”. Niech każde dziecko z kresów namaluje swój własny „kolorowy obraz” na nowo. Razem możemy więcej, razem osiągniemy cel.

            Zbiórka potrwa do 30 września 2023r. Dary można przynosić do gab. nr 12 lub przekazać swoim wychowawcom.

            Alicja Graś, Maria Sapór

             

            Lista zbieranych artykułów:

            - kredki

            - zeszyty

            - bloki rysunkowe i kolorowe

            - papier ksero biały i kolorowy

            - farby i pędzle

            - plastelina

            - pisaki

            - długopisy

            - piórniki

            - ołówki

            - kleje

            - przybory geometryczne(linijki, ekierki, kątomierze), cyrkle

            - plecaki

            - gumki

            - nożyczki

            - temperówki

            - taśmy klejące

            - bibuły

            - teczki

            Zbierane przybory szkolne i materiały plastyczne muszą być tylko i wyłącznie nowe i zgodne z listą.

             

             

          • Szkoły pełne talentów 2

          • Poraz drugi przystępujemy do akcji Lidla – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu za min. 50 zł kupując minimum 1 owoc lub warzywo, odebrać w kasie TALENCIAKI (papierowe kupony) i prypisać je do konta naszej szkoły.  

            Kupony TALENCIAKI można przekazać naszej szkole 

            • skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie, 
            • przez stronę kampanii przepisując kod alfanumeryczny,
            • fizycznie umieszczając TALENCIAKA w specjalnie przygotowanych pojemnikach, znajdujących się w szkole w górnym korytarzu lub przekazując je p. A. Kardackiej. 

            Zebrane punkty będą wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii. Łącznie do wyboru będzie 90 nagród. Informacje o tym, jakie przedmioty są dostępne dla placówek, znajdują się również na stronie internetowej poświęconej kampanii „Szkoły Pełne Talentów”.

            Akcja trwa od 1 września do 5 listopada 2023 r.

          • Warsztaty z Miraż Wronki

          • Rozpoczynamy nowy sezon z Marta Drzewiecka i Oliwia Skrzypkowiak (Miraż Wronki). Dziewczyny, byłyście świetne. Dziękujemy naszym juniorkom za godziny pełne skupienia, zaangażowania, ciężkiej pracy i chęci mimo ogromnego zmęczenia. 

        • Narodowe Czytanie w naszej szkole!
          • Narodowe Czytanie w naszej szkole!

          • Miłośnicy literatury, uwaga! Już w piątek, 8 września, zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie. Odbędzie się ono podczas drugiej lekcji - nasze własne Narodowe Czytanie!

            Zapraszamy uczniów klas 4-8 na boisko przed szkołą, gdzie będziemy się delektować fragmentami „Nad Niemnem” (Legendą o Janie i Cecylii) Elizy Orzeszkowej.

            Przygotujcie się na prawdziwą ucztę literacką!

            Pamiętajcie - każdy, kto czuje w sobie duszę recytatora i chciałby podzielić się pasją do literatury, jest mile widziany!

            Czekamy na Was z niecierpliwością!

            Do zobaczenia w piątek!

  • Galeria zdjęć

      brak danych