• Ogłaszamy wyniki naszego konkursu "Pupil i książka" - Serdeczne podziękowania za kreatywne uczestnictwo! 🎨📚🐾
          • Ogłaszamy wyniki naszego konkursu "Pupil i książka" - Serdeczne podziękowania za kreatywne uczestnictwo! 🎨📚🐾

          • Z ogromną przyjemnością informujemy o zakończeniu naszej wyjątkowej inicjatywy "Pupil i książka". Było dla nas prawdziwą radością śledzić prace łączące pasję do literatury z miłością do naszych czworonożnych przyjaciół. 📖❤️🐕 Dzięki głosowaniu na naszym szkolnym profilu na Facebooku, społeczność internetowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

             

            Kategoria: Oddziały przedszkolne 0A i 0B 🎒🐶

            Wiktoria z 0A zdobyła 336 głosów 👑

            Laura z 0A uzyskała 252 głosy 🥈

            Ania z 0B otrzymała 105 głosów 🥉

            Aleksandra z 0A - 88 głosów

            Franek z 0B - 67 głosów

             

            Kategoria: Klasy 1-6 🏫📚

            1. Sara z klasy 4a - 293 głosy 🌟

            2. Oliwia z klasy 3a - 275 głosów ✨

            3. Urszula z klasy 1b - 211 głosów 🎖️

            4. Agata z klasy 1a - 126 głosów 🐕📖

             

            Projekty uczniów klasy 1b:

            Hania: "Kiwi czyta dla mnie bajki" z Kiwi, kotem - 99 głosów 🐱📚

            Antosia: "Kocham czytać - Zosia i jej zoo" - 89 głosów 📖🐾

            Kamil: "Czytać każdy może" - 68 głosów 📘

            Kacper: "Super niesforny pupil" - 65 głosów 🐶💫

            Zuzia: "Pupil i książka" – 39 głosów 🐾📚

            Sara: z klasy 2a - 87 głosów 🌈

            Projekty uczniów klasy 2b:

            Filip – 110 głosów 🚀

            Szymon: "Wspólne czytanie z Simbą" - 108 głosów 📖

            Maja: "Mój przyjaciel" - 97 głosów 🐕❤️

            Adaś: "Mój pupil - chomik Zosia" - 95 głosów 🐹💖

            Julia – 78 głosów 🌺

            Wyróżnienia w starszych klasach:

            Maciej z klasy 3b: "Biedna mała Luna" - 78 głosów 

            Marcelina z klasy 5a: "Kundelek" - 84 głosy 🐶✨

            Szczególne gratulacje kierujemy do Wiktorii z oddziału przedszkolnego 0A, której praca zgromadziła największą liczbę głosów, osiągając imponujące 336 lajków! 🏆💐 Twoje dzieło zostało uznane za najbardziej popularne. Serdecznie gratulujemy! 🎉🥇

            Chcemy również podziękować i wyrazić naszą wdzięczność wszystkim uczestnikom. Wasze zaangażowanie i twórcza pasja są dla nas źródłem inspiracji. 💖🎨 Dla tych, którzy zdobyli więcej niż 200 lajków, przygotowaliśmy specjalne niespodzianki - nie możemy się doczekać, by je Wam wręczyć! 🎁🌟

            Jesteśmy głęboko wdzięczni za każdą chwilę, którą poświęciliście na udział w konkursie. Wasze prace ukazały wielkie serca naszych uczniów i ich rodzin, podkreślając równocześnie znaczenie książek i zwierząt w naszym życiu. 🌍💕📚

            Dziękujemy za udowodnienie, że nasza społeczność szkolna obfituje w talenty i wielkie serca. Czekamy na wasz udział w przyszłych wydarzeniach! 🌟👋

             

        • Z Internetem trzeba ostrożnie
          • Z Internetem trzeba ostrożnie

          • Stąpać jak po kruchym lodzie. Oglądać się za siebie. Lśniąca, kusząca tafla w każdej chwili może pokazać swoje niebezpieczne oblicze. Z Internetem trzeba przytomnie. Przewidywać każdy krok, jak w gęstym lesie. Roztropnie chodzić splątanymi ścieżkami. Uważać na nieznajomych. Z Internetem trzeba świadomie.

            Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Tutaj od wielu lat Dzień Bezpiecznego Internetu staje się okazją do przybliżenia problematyki bezpieczeństwa on-line. 

            To przede wszystkim czas, który jest przeznaczany na promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Inicjatorką  szkolnych obchodów DBI jest nauczycielka p. Wiktoria Stebel. Jednak corocznie wszyscy nauczyciele włączają się aktywnie w tę szczególnie ważną akcję. W tym roku  działano pod  hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

            Było wiele różnych spotkań i ciekawych zajęć. Najmłodsi uczniowie brali udział w niezwykłych lekcjach. Niektóre nawiązywały do fabuły książek z serii Sieciaki i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzone przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zajęcia poświęcone były problemowi nadużywania ekranów. Dzieci poznały Sieciakowe Zasady Ekranowe i dowiedziały się, jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci. Podczas innych zajęć starsi uczniowie uświadamiali sobie, czym jest cyberprzemoc i jakie są jej formy. Na przykładzie filmu zastanawiali się, skąd bierze się hejt i co napędza hejterów. Odpowiadali także na pytanie, jak czuje się osoba doświadczająca agresji w sieci i gdzie może szukać pomocy. Rozmawiamy o roli świadka i obserwatora przemocowych sytuacji. Lekcje oparte były na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0, które powstały w wyniku współpracy NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Bardzo ważne było przedstawianie strategii umożliwiających utrzymanie zdrowej równowagi pomiędzy korzystaniem z urządzeń ekranowych a realnym życiem.

            Jednak najbardziej atrakcyjną i na pewno na długo zapamiętaną lekcją życia był teatr. Każda klasa miała za zadanie przygotować krótką scenkę o zagrożeniach płynących z sieci, szczelnie oplatającej cały świat. Powstały niezwykłe przedstawienia – niektóre bardzo dojrzałe i przepojone głęboką refleksją, a inne – skłaniające do przemyśleń poprzez humor, zabawę i taniec. Występujący sami musieli przygotować scenografię, oprawę muzyczną i wyreżyserować swoje dzieła.  Na scenie pojawiły się ciekawe rekwizyty i popłynęły pouczające historie okraszone mocnymi puentami. Był to prawdziwy festiwal niepowtarzalnej uczniowskiej kreatywności. Zwycięska klasa, w tym roku klasa 6b, otrzymała Złoty Bilet upoważniający do zwolnienia z klasówki lub sprawdzianu. Pozostałe klasy również wspaniale się spisały: II miejsce zajęła klasa 4a, III miejsce klasa 7b.

             To był niezwykle twórczy czas budowania odpowiedzialności za to, co robimy w sieci.

            Zgodnie z przesłaniem tegorocznego DBI uczniowie działali razem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. Bawili się i uczyli. Poznawali i zgłębiali świat cyfrowy, aby w pełni korzystać z jego dobrodziejstw i uchronić się przed niebezpieczeństwami.

             Bo z Internetem trzeba ostrożnie. Stąpać jak po kruchym lodzie…

            Wioletta Kinal

        • Ogłoszenie o głosowaniu w konkursie "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶"
          • Ogłoszenie o głosowaniu w konkursie "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶"

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły! 🌟

            Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu na prace konkursowe naszych uczniów w ramach konkursu "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶". Prace zostały już zamieszczone na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku, a teraz nadszedł czas, aby wybrać Wasze ulubione!

            Jak głosować? 👍

            Wejdź na oficjalny profil szkoły na Facebooku.

            Przejrzyj galerię zdjęć konkursowych.

            "Lajkuj" zdjęcie (lub zdjęcia), które według Ciebie zasługują na wygraną – każdy "lajk" to jeden głos!

            Możesz lajkować tyle prac, ile chcesz, ale pamiętaj, że możesz oddać tylko jeden lajk na jedno zdjęcie.

            Zasady głosowania:

            Głosowanie trwa do 12 lutego, do godz. 24:00.

            Po tym terminie "lajki" zostaną policzone, a prace z największą liczbą głosów wygrają.

            Prace są podpisane tylko imieniem i klasą uczestnika.

            Bezpieczeństwo i ochrona danych:

            Pamiętajmy o bezpieczeństwie online i nie udostępniajmy zdjęć uczniów poza profil szkoły.

            Szanujemy prywatność naszych uczniów, dlatego wszystkie zdjęcia są zgodne z zasadami ochrony danych osobowych.

            Weź udział w głosowaniu i pomóż wyłonić zwycięzców! 🏆🎉

            Czekamy na Wasz aktywny udział w głosowaniu! 🌈🌟

            Przypominamy, że zdjęcia te są własnością szkoły i uczestników konkursu i nie mogą być wykorzystywane bez zgody poza konkursem.

            Oto niektóre z prac, które czekają na Wasze głosy.

            Praca Ani z oddziału przedszkolnego 0B z jej pupilem, zeberką o nazwie Karolek.

            Praca Agaty z klasy 1a z jej przyjacielem – psem Waflem.

            Prace uczniów z klasy 1b, w tym Hani "Kiwi czyta dla mnie bajki", gdzie Kiwi to kot, Antosi "Kocham czytać - Zosia i jej zoo", Kamila "Czytać każdy może", Kacpra "Super niesforny pupil", Zuzi "Pupil i książka" oraz praca Uli.

            Prace uczniów z klasy 2b, jak praca Mai "Mój przyjaciel", Adasia "Mój pupil - chomik Zosia", Szymona "Wspólne czytanie z Simbą" i inne.

            Prace starszych klas, takie jak Oliwii z kl. 3a "Dzielny mały Karmel", Macieja z kl. 3b "Biedna mała Luna", Sary z kl. 4a "Prawdziwa przyjaźń na zawsze - 4 łapki, które kocham nad życie" i Marceliny z 5a "Kundelek".

            Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych i przestrzeganie zasad dotyczących praw autorskich i prywatności.

            Niech najlepsze prace wygrają!

             

        • Lekcja wychowawcza w klasie 6b
          • Lekcja wychowawcza w klasie 6b

          • W ramach realizowanego przez nas projektu  "Nasze pasje i zainteresowania", zawitały do nas smoki. Każdy na swój sposób kolorowy i tajemniczy. Intrygowały fantazyjnymi ozdobami. Potulne i łagodne, zupełnie jak baranki, przemieniły zwykłą klasę w niezwykłą salę baśni. Wciągnęły nas do twórczej zabawy. Wszyscy zostali obdarowani oryginalnymi smokami, które można nosić na palcu. Konkurs na najciekawsze imię smoczej maskotki wzbudził wiele emocji, a zwycięzca mógł bezkarnie zajadać się słodkościami.Trzeba wiele wyobraźni i cierpliwości, aby stworzyć barwnego, papierowego smoka. Przy okazji można ćwiczyć zręczność i umiejętność skupienia uwagi. Rozwijanie zainteresowań jest wspaniałą formą odpoczynku. Ważne jest, aby realizując swoje pasje, rozwijać umiejętności przydatne w życiu codziennym i w szkolnej rzeczywistości. Na koniec dowiedzieliśmy się, jaka jest historia papierowych smoków i skąd pochodzą. Serdecznie i miło rozmawiało nam się o smokach i ze smokami. Jednak szkolny dzwonek nieubłaganie przypomniał nam o naszej wielkiej pasji, pasji do... nauki.

            Wioletta Kinal

        • Tworzymy interaktywne książki na podstawie lektur
          • Tworzymy interaktywne książki na podstawie lektur

          • Lapbooki w wykonaniu szóstoklasistów okazały się bardzo pomysłowymi, atrakcyjnymi wizualnie perłami kreatywności. Uczniowie klasy 6a i 6b pod kierunkiem nauczycielki, p. Wioletty Kinal, zadbali o wartość merytoryczną i estetykę pracy. Powstały ciekawe projekty o określonej konstrukcji, czyli lapbooki-samodzielnie wykonane książki zapewniające nie tylko przyjemność w czasie tworzenia, ale przede wszystkim ułatwiające zapamiętywanie. Pojawiły się quizy, krzyżówki, pytania dotyczące znaczenia symboli i nieznane dotąd ciekawostki o pisarzu. Uczniowie rozpoznawali autorów cytowanych fragmentów powieści.Taka forma powtórzenia treści lektury wszystkim się niezmiernie spodobała.

          • Bal karnawałowy klas 0-3

          • Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka w takiej atmosferze bawiły się dzieci 2 lutego podczas balu karnawałowego. 

            Klasy 0-3. 🥳🌼🥰

          • UWAGA !!!

          • Zmiana adresu email szkoły

            Wszelką korespondencję w formie elektronicznej prosimy kierować na nowy adres email szkoły:

            sp1drezdenko@drezdenko.pl

        • Ogłoszenie o konkursie "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶"
          • Ogłoszenie o konkursie "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶"

          • Drodzy Uczniowie! 🌟

            Z wielkim entuzjazmem zapraszamy Was do udziału w naszym najnowszym konkursie "🐾📚 Pupil i książka 📖🐶", organizowanym przez świetlicę i bibliotekę szkolną. To fantastyczna szansa, aby połączyć Waszą miłość do czytania 📚 z pasją do zwierząt domowych 🐕🐈.

            Cel konkursu 🎯

            Naszym celem jest promowanie czytelnictwa 📖 oraz kreatywne wykorzystanie zainteresowania zwierzętami domowymi 🐾, aby wspierać edukację i twórczość.

            Uczestnicy 👦👧

            • Konkurs jest otwarty dla uczniów klas 1-6 naszej szkoły.
            • Udział jest dobrowolny i bezpłatny.

            Zadanie konkursowe 📸

            • Wypożycz książkę o tematyce zwierzęcej 🐶📗 z naszej biblioteki szkolnej.
            • Wykonaj i prześlij zdjęcie swojego pupila z wypożyczoną książką. Bądź kreatywny, ale pamiętaj o bezpieczeństwie zwierzaka i książki!

            Zgłaszanie prac 📬

            • Prace należy przesyłać na numer WhatsApp: 693 738 133 lub dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej.
            • Do zgłoszenia dołącz swoje imię, nazwisko, klasę i tytuł pracy.
            • Termin zgłoszeń upływa 7 lutego 2024 r.

            Ocena prac 🏆

            • Prace oceni komisja konkursowa pod kątem oryginalności, kreatywności, estetyki i zgodności z tematem.
            • Wyniki ogłosimy 9 lutego 2024 r.

            Nagrody 🎁

            • Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
            • Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej szkoły oraz na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku 📢 .

            Postanowienia końcowe 📜

            • Wszystkie prace stają się własnością organizatora.
            • Decyzja jury jest ostateczna.
            • Udział oznacza akceptację regulaminu.

            Bezpieczeństwo i ochrona zwierząt 🐾

            • Dbaj o dobrostan zwierzęcia i książki podczas przygotowywania zdjęcia.

            Alternatywa dla uczniów bez pupili 🧸

            • Uczniowie bez zwierząt mogą wziąć udział, prezentując zdjęcie zabawkowego zwierzęcia lub rysunek wymarzonego pupila z książką.

            Ochrona danych osobowych 🔒

            • Dane osobowe uczestników będą przetwarzane wyłącznie w celu organizacji konkursu.
            • Zapewniamy ochronę danych osobowych.

            Kontakt 📞

            W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

            Czekamy na Wasze wspaniałe i kreatywne prace! Powodzenia! 🌈🌟

             

        • 🌟📚💫 Wyjątkowe spotkanie z literaturą i wartościami rodzinnymi w naszej szkole 🌈👨‍👩‍👧‍👦
          • 🌟📚💫 Wyjątkowe spotkanie z literaturą i wartościami rodzinnymi w naszej szkole 🌈👨‍👩‍👧‍👦

          • Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które na zawsze zapadnie w pamięci naszych pierwszaków jako początek ich literackiej przygody. Pani dyrektor z głebokim zaangażowaniem przypomniała o znaczeniu budowania miłości do książek już od najmłodszych lat, a każdy pierwszak otrzymał książkę „Wnuczka antykwariusza” - bramę do świata wyobraźni i wiedzy. 📖❤️

            Serdecznie dziękujemy wychowawcom klas pierwszych za ich zaangażowanie i pasję, które przyczyniły się do tego, że wydarzenie stało się prawdziwym świętem książki oraz okazją do budowania silnych więzi rodzinnych poprzez wspólne czytanie. 📚👨‍👩‍👧‍👦

            Chcemy też podkreślić, jak cenne są te chwile, gdy dzieci, rodzice i dziadkowie łączą się poprzez lekturę, tworząc niezwykłe wspomnienia. Wspólnie odśpiewana piosenka „Droga babciu, drogi dziadku” dodatkowo umocniła te piękne emocje. 🎶👴👵

            Dołączcie do nas w promowaniu czytelnictwa i podkreślaniu roli książek w życiu każdego dziecka. Razem tworzymy społeczność, która wspiera młode pokolenia w odkrywaniu świata literatury i budowaniu trwałych wartości. 💖🌉📚 

             

          • Zdjęcia

          • Drodzy Rodzice, 

            przypominamy, że dziś do końca dnia (ŚRODA 17.01) możecie jeszcze zamawiać zdjęcia z sesji karnawałowej. 

             

            Zamówienia przyjmowane są do końca dnia. UWAGA - do realizacji trafią tylko zamówienia opłacone. 

             

            Linki otrzymali Państwo od wychowawców przez dziennik elektroniczny.

             

            W razie problemów pozostajemy do Państwa dyspozycji: fabkarstudio@gmail.com

             

            Pozdrawiamy serdecznie :)

            Fabkar Studio 

             

            www.facebook.com/fabkarstudio

          • 🌟 Wyróżnienie dla naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym! 🌟

          • Z ogromną radością chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie „Czytelniczy Co_Dziennik. Zaczytaj się... z Księgarnią Tuliszków!”
            Czujemy ogromną dumę i radość z tego osiągnięcia, które jest dowodem na naszą pasję do czytania oraz zaangażowanie w promowanie kultury literackiej. Szczególne gratulacje kierujemy do klasy 3a oraz ich nauczycielki, pani Edyty Lala-Kadler 🎉👏. Wasza kreatywność, zaangażowanie i poświęcenie były kluczowe w zdobyciu tego wyróżnienia.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za ich wyjątkowe i inspirujące prace. Naszą wdzięczność kierujemy również do nauczycieli oraz rodziców za ich nieocenione wsparcie i motywację.

            To osiągnięcie nie jest tylko powodem do radości, ale również zachętą do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych i kreatywności w naszej społeczności szkolnej. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym i jesteśmy pełni dumy z tego, co razem osiągnęliśmy.

            Zachęcamy do dalszego śledzenia naszych szkolnych osiągnięć i inicjatyw na naszej stronie internetowej.

          • Wyjście do CPK

          • W dniu dzisiejszym w Centrum Promocji Kultury dzieci z klas 0-3 miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. "BAJKI RATUJĄ FANTAZJĘ" w wykonaniu grupy „TEATRALNI” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Kurowie pod czujnym okiem p. Pauliny Swacińskiej-Borensztein. 🤩

        • 🌟🌈 Podróż po świecie dobroci. Nasze zajęcia świetlicowe o wartościach ❤️📚
          • 🌟🌈 Podróż po świecie dobroci. Nasze zajęcia świetlicowe o wartościach ❤️📚

          • Z ogromną satysfakcją i radością dzielimy się z Wami przeżyciami z naszego unikatowego cyklu zajęć świetlicowych. Te zajęcia to prawdziwa podróż po świecie wartości takich jak tolerancja, życzliwość, przyjaźń i empatia. Czerpaliśmy z niezwykłego bogactwa literatury dziecięcej, by uczyć i inspirować. 📖🌍

            Pod kierunkiem Pań Urszuli i Małgorzaty, naszych cenionych asystentek pedagoga, nasze dzieci miały niepowtarzalną okazję zagłębiać się w te kluczowe tematy. 📚💕 Zajęcia o przyjaźni były prowadzone przy pomocy literackich skarbów – „Dzieciaki z naszej paki” Agaty Nożyńskiej-Demianiuk i „Życzliwe zwierzaki”. 🏫👫

            W ramach zajęć o tolerancji 🤝 dzieci zanurzyły się w historię „Czarnej owieczki” Jana Grabowskiego, co dało początek dyskusjom o różnorodności i akceptacji. Teatrzyk kamishibai i prace plastyczne pozwoliły na głębsze zrozumienie i wyrażenie tych idei.

            Następnie, w duchu życzliwości 💖, uczestnicy zajęć angażowali się w twórcze projekty, odzwierciedlające lekcje zaczerpnięte z „Życzliwych zwierzaków”, demonstrując, jak cenna jest życzliwość w codziennym życiu.

            Z kolei w zajęciach o empatii 💭, inspirowanych „Opowieściami o tym, co w życiu ważne” i „Opowieściami o tym, co daje moc” Marka Michalaka, dzieci miały okazję pogłębić swoje zrozumienie emocji innych poprzez różnorodne aktywności, w tym dyskusje i gry.

            W trakcie całego cyklu dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu prac plastycznych, przedstawiając swoje interpretacje przeczytanych historii. 🎨🤝 Nie ograniczając się do słowa pisanego, wprowadziliśmy również teatrzyk kamishibai, który przeniósł dzieci w świat żywych działań. 🎭🎉

            Było to niezwykłe doświadczenie, obserwować, jak nasze dzieci stawały się coraz bardziej otwarte i wrażliwe na potrzeby innych. To była podróż pełna emocji, kreatywności i wzajemnego wsparcia. 🤗💓

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za rozmowy, uśmiechy i każdą wspólnie przeżywaną lekcję. Jesteśmy przekonani, że te doświadczenia pozostaną w naszych sercach na długo i będą źródłem inspiracji w budowaniu świata pełnego zrozumienia i miłości.

            Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłe lekcje, które przyniosą nowe inspiracje. Razem tworzymy miejsce, gdzie każde dziecko rozwija się w otoczeniu pełnym akceptacji i empatii. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach! 🌟📘

          • Zaczytaj się... z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik

          • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

                                                                                                      Wisława Szymborska

             

            Klasa 3a wraz z bilblioteką szkolną wzięła udział w akcji "Zaczytaj się... z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik". W naszej szkole, jak co roku, odbywa się kiermasz książek, jednak tym razem towarzyszyło mu również zadanie konkursowe, polegające na zorganiozwaniu Tygodnia Co_dziennego Czytania. Nasza klasa z chęcią przystąpiła do jego realizacji. W ostatnim, świątecznym tygodniu nauki, dzieci z naszej klasy codziennie czytały wybrany fragment innej książki z oferty Księgarni Tuliszków. Następnie wykonywały do niego ilustrację, a w klasie poruszaliśmy rozmowy na ważne tematy, które nasuwały się nam po przeczytanych fragmentach.  Sięgneliśmy po takie pozycje jak: "Opowieści o tym, co daje moc", "Opowieści o tym, co w życiu ważne",  "O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa", "Myszak i Wielki Powrót", "Kruszynka. Bohaterka Świąt". 

            Zapraszamy do fotorelacji.

             

            Projekt realizowany we współpracy z @KsięgarniaTuliszków (www.ksiegarnia-tuliszkow.pl)

             

            Edyta Lala-Kadler

          • Jasełka

          • Boże Narodzenie to magiczny czas, aby podkreślić wyjątkowy charakter, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
            Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i taniec aniołów z lampionami uświadomił wszystkim  oraz przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

            Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Mariola Kozubaj, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. 
            Wszystkim życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych.

            Jasełka zostały przygotowane przez p. Paulinę Tyrkę i p. Kamilę Kowalczyk oraz uczniów klas 1b, 3b i 4a.

            Jasełka w dniu 6 stycznia o godz. 11:30 zostaną wystawione w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

        •  Książkowe skrzydła. Podziękowania dla młodych bibliotekarskich talentów z 2b" 📚✨
          • Książkowe skrzydła. Podziękowania dla młodych bibliotekarskich talentów z 2b" 📚✨

          • Dzisiaj mam wyjątkową okazję, by wyrazić moją ogromną wdzięczność czwórce niesamowitych uczniów z klasy 2b – Julii, Oli, Frankowi i Zuzi – którzy są moimi nieocenionymi pomocnikami w bibliotece szkolnej. 💖📖

            Julia, z jej wspaniałym zmysłem do wybierania idealnych książek, Ola, która zawsze jest gotowa wesprzeć młodszych uczniów, Franek, nasz mistrz organizacji i porządku oraz Zuzia, która z niezwykłą pasją zachęca do czytania, codziennie dokładają wszelkich starań, aby nasza biblioteka była miejscem pełnym magii i wiedzy. 🌈✨

            Ich nieustające zaangażowanie, radość z pomagania innym i niesamowita energia są dla nas wszystkich inspiracją. Dzięki nim nasza szkolna biblioteka tętni życiem i staje się prawdziwym sercem szkoły. ❤️🏫

            A teraz, z okazji nadchodzących świąt, pragniemy złożyć wszystkim Czytelnikom ciepłe życzenia. Niech te Święta Bożego Narodzenia będą pełne miłości, a Nowy Rok przyniesie same radosne i pełne sukcesów chwile! 🎅🎄🎉

            W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Wam, drodzy pomocnicy, za Wasz trud, pasję i poświęcenie. Jesteście wspaniali! 🌟👏 Pamiętajcie, że "Czytanie to podróż, na której każda strona jest nowym horyzontem."🌍✨

             

             

        • 🌟🎶 Wigilia w 6a. Świętowanie, które ożywiło nasze serca! 🎶🌟
          • 🌟🎶 Wigilia w 6a. Świętowanie, które ożywiło nasze serca! 🎶🌟

          • Mamy zaszczyt podzielić się z Wami relacją z niezapomnianej Wigilii, która miała miejsce w klasie 6a. To wydarzenie było prawdziwym świadectwem świątecznej magii, gdzie każdy szczegół tworzył niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i radości. 🤗🎶

            Stoły uginały się od tradycyjnych wigilijnych przysmaków: od rozgrzewającego barszczu, przez pierogi w różnych odsłonach, aż po słodkie wariacje sernika, tortu, pierniczków i owoców. Każdy kęs był jak podróż do serca polskiej tradycji świątecznej. 🍽️🍲

            Wzruszenie ogarnęło nas wszystkich, gdy Wychowawca, Pan Krzysztof Jaśków i Pani Dyrektor, Mariola Kozubaj przekazali swoje ciepłe życzenia. Ich słowa były niczym balsam na serca, przypominając nam o prawdziwym znaczeniu tych wyjątkowych dni. ❤️🎁

            Muzyczna niespodzianka w postaci występu Tomasza Dolskiego oraz naszej utalentowanej uczennicy, Zuzi, sprawiła, że kolędy nabrały niepowtarzalnego brzmienia. Ich "Cicha noc" była jak melodia spadających gwiazd - czysta, pełna blasku i niezwykła. 🎻🎷

            A kiedy nadszedł czas na prezenty, oczy dzieci rozbłysły radością. Każdy upominek był świadectwem troski i miłości, czyniąc ten moment wyjątkowo wzruszającym. 🎅🎁

            Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach dla wszystkich Rodziców, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej Wigilii. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pań: Elżbiety Bubacz, Karoliny Kulskiej i Małgorzaty Tokarskiej. Dzięki Wam to świętowanie stało się jeszcze piękniejsze! 👏🙏

            Wigilia w 6a zostanie z nami jako ciepłe wspomnienie pełne śmiechu, muzyki i wzajemnego ciepła. Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie tworzyć tę świąteczną magię. 🌟🌲

             

             

             

        • 🏆 Sukces naszych uczniów w międzynarodowej akcji czytelniczej! 📚🌟
          • 🏆 Sukces naszych uczniów w międzynarodowej akcji czytelniczej! 📚🌟

          • Otrzymaliśmy wspaniałe wieści – nasza szkoła została wyróżniona za aktywny udział w międzynarodowej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie 🎉. W tegorocznej edycji „PRZERWY NA CZYTANIE” 📚, zainicjowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, wzięło udział 2815 placówek oświatowych z Polski i z całego świata 🌍. Ogólna liczba uczestników, którzy zanurzyli się w magii książek, osiągnęła imponującą liczbę 563 800 osób 📖.

            Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej inspirującej inicjatywy i przyczynić się do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych 👶🏻🧒🏼👧🏾. Akcja ta udowadnia, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć znaczące sukcesy i zachęcić młode pokolenia do sięgania po książki 🏆.

            Chcielibyśmy podziękować organizatorowi, Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz wszystkim patronom honorowym i medialnym za wsparcie tej akcji 👏🏼👏🏼👏🏼.

            To dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszych działań. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do dalszego odkrywania przyjemności płynącej z czytania i udziału w przyszłych edycjach PRZERWY NA CZYTANIE 🚀📚💖.

  • Galeria zdjęć

      brak danych